למדו כיצד מתבצע חישוב החזר מס

חישוב החזר מס

אם לא יצא לכם ללמוד ראיית חשבון או לחילופין משפטים בהתמחות בדיני מיסים, אנחנו רק יכולים לנחש שההיכרות שלכם עם עולם המיסים היא די שטחית. וזה בסדר גמור! רוב אזרחי ישראל לא נתקלים בדיני המיסים ברמה היומיומית כך שהידע הבסיסי שלכם הוא לגיטימי לגמרי. אבל, כמו כל דבר בחיים, יש מקרים שיצריכו מכם ללמוד נושאים שלא נגעתם בהם מעולם וכאשר מדובר בחישוב החזר מס, אתם רוצים לדעת איך לחשב בכדי לוודא זכאות, קראו מידע חשוב באתר החזרי מס טקסרף.

אז איך בעצם מתבצע חישוב מס?

לרשות המיסים יש כמה פרמטרים עליהם היא עוברת בכדי לדעת האם מגיע לכם החזר מס, כאשר השנה הרחוקה ביותר שאתם יכולים לבקש עליה החזר מס היא 2013. אתם יכולים להגיש בקשה להחזר מס רק שש שנים אחורנית. זהו פרט שחשוב שתדעו בכדי לא לעשות עבודה מיותרת ולגלות בדיעבד ששנים קודמות הן לא רלוונטיות.

הבדיקה מתבצעת על הפן המשפחתי שלכם, הרפואי שלכם, המשפטי שלכם והתעסוקתי שלכם, כל שנת מס לגופה. זה אומר, שאם בשנת 2013 הייתם רווקים והתחתנתם בשנת 2015, הדו"ח אותו תגישו על שנת 2013 יהיה בהתאם לסטאטוס שלכם דאז.

אם בשנות המס הרלוונטיות הייתם חליתם או קרוב משפחה מקרבה ראשונה חלה, יתכן ותגיע לכם הקלה במס או החזר מס רטרואקטיבי. כאשר אתם בודקים האם מגיעה לכם הזכאות להחזר, אתם צריכים להגיש את הטופס אותו ביקש המעסיק שלכם למלא כשהתחלתם לעבוד, טופס 106 ויחד איתו תגישו את הדו"ח השנתי של אותן שנות מס רלוונטיות, כל אחת לחוד כמובן.

בדיקת חישוב החזר המס מתבצעת אך ורק על ידי רשות המיסים והיא בסופו של דבר זו שקובעת האם אתם זכאים להחזר או לא, עוד בקישור https://taxref.co.il/how-to-do-coordination-of-income-tax. זה לא אומר שאתם לא יכולים להיערך מראש ולעשות את התהליך הזה מבעוד מועד, לפני שאתם ניגשים לרשות המיסים, ולעבוד עם יועצי מס, רואי חשבון או עורכי דין שיוכלו לתת לכם הדרכה נכונה להגשה נכונה של הבקשה שלכם להחזר המס.

לסיכום,

בכל שנה מתקיימים החזרים רבים לאזרחים רבים שביצעו את הבדיקה והגישו אותה לרשות המיסים, מה אכפת לכם לגלות שגם אתם חלק מהם?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בני ינאי

בני ינאי

בני ינאי הינו יליד שנת 1971, הוא נולד בלוד לזוג הורים שעלו ממרוקו ומטוניס בשנות ה – 50. ינאי גדל בבית עם עוד חמישה אחים,

קרא עוד »
לדואתלון – מה זה בכלל

לדואתלון – מה זה בכלל

דואתלון הוא מירוץ דו-ספורטיבי הכולל ריצה ורכיבה על אופניים בשלושה שלבים (ריצת אופני ריצה). Duathlon הוא נהדר עבור אלה המעוניינים לעבור מירוצים רב-ספורטיביים, אך יתכן

קרא עוד »