משכנתא הפוכה – משכנתא לבני הגיל השלישי

משכנתא הפוכה

כשאנו מגיעים לגיל השלישי, אנחנו רוצים בעיקר את הזמן שלנו לעצמינו. זה הזמן שהילדים בגרו והקימו משפחות משלהם, זה הזמן שבו העבודה הופכת מועטה יותר, ויש את מי שרוצה להספיק את כל מה שלא עשה כשהיה צעיר יותר, כמו לנסוע לחופשה חלומית, לרכוש אוטו חדש ומפנק, לבצע שיפוץ בדירה או להשלים לימודים אקדמיים. 

ולמרות הרצון הטוב, המציאות עבור אנשים בגיל השלישי בישראל לא תמיד וורודה, בעיקר כשהמשכנתא עדיין לא נגרמה, או כשהמינוס גודל בעובר ושוב וכאשר צריך עדיין לממן ילדים שאינם מצליחים להסתדר כלכלית בשל יוקר המחייה. 

במקרים כאלה של חוסר מנוחה כלכלית, יש את מי שבוחר לקחת משכנתא חוץ בנקאית באתר תשואות או משכנתא הפוכה שמעולה למגוון מטרות, החל מהצורך לרכוש דירה לילדים או לקנות בית פרטי עד הצורך לשפץ דירה או להשביח נכס וגם כדי לאחד הלוואות או לשנות מסלול משכנתא. 

מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה מקנה עבור מי שזקוק לה את האופציה למשכן את הדירה או את הבית וכל נכס אחר לבנק ובתמורה לקבלת הלוואה עבור צרכים שונים. משכנתא מסוג זה מאפשרת החזר גמיש והימנעות מצבירת קרן וריביות תוך שימוש במימון לכל מטרה. בין היתר מדובר בדרך לקבל מימון עבור כל חלום תוך קבלת הלוואה בסכום של חמישים אחוזים מערך הנכס שכבר ברשות מי שמלווה אותה. 

כיצד בוחרים את גובה המשכנתא?

מי שרוצה לבצע החלטות בצורה הנכונה ביותר כדאי שיפנה אל חברות מומחיות בייעוץ משכנתאות. המומחים אשר מגיעים בדרך כלל מתוך מערכות הבנקאיות וחברות האשראי יספקו את כל המידע שדרוש כדי לבצע החלטה ואת המידע אודות חסרונות ויתרונות של הלוואה כזאת. 

באמצעות ייעוץ, שקיפות, מידע ופריסת הסיכונים, כמו גם בחירת מסלול נכון – תוכלו לבצע החלטות נכונות שמתאימות לאורח חייכם.

> קראו מה זה אומר איחוד אשראי באתר תשואות פיננסים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סמינריון

סיכונים בניתוח אף

כל פעולה כירורגית כרוכה בסיכון מסוים. היגד זה מתייחס גם לניתוחים אסתטיים. חשוב לסייג ולציין כי כיום טכניקות הטיפול מתקדמות כל כך, ויש מכשור עדין

קרא עוד »

סוגי דגים למאכל

אחת המנות הפופולריות בכל רחבי העולם, הוא הדג. בנוסף לכך שדגים משתלבים מצוין כמנה ראשונה או עיקרית, הדגים בריאים מאוד ומזינים, הם מכילים כמות גדולה

קרא עוד »