גלשן גלים סופט

גלשן גלים סופט

סוגי גלשנים רבים קיימים בעולם המוטורי ים, כאשר המתלמדים נעים בין סוג גלשן כזה לאחר ולאופן ההחזקה שלו. אחד מהנחשבים כטובים למתחילים הוא גלשן סופט. אבל האם הוא מתאים לאזורי ים קשים וכמה הוא באמת מחזיק מעמד?!

גלשן גלים סופט

בשנים האחרונות נכנסו לשוק מגוון רחב של לוחות רכים חדשים לגלישה בים כמו גלשן גלים סופט. לפני עשר שנים היו אלה בעיקר בתי הספר לגלישה שעבדו עם גלשני קצף. לוחות רכים היו אלטרנטיבה בטוחה ונטולת טרחה ללוחות NSP ו- BIC החסונים 8'0 ו- 9'0. 

הצורות היו בעצם מיני מאליבוס. אף וזנב עגול, שום דבר חדשני מדי. כמובן שעם השנים ההתפתחות עשתה את שלה והביא עוד מדוון רחב של אפשרויות גלישה ואביזרי ים מעולים.

צורות לגלשן סופט

מאז המהפכה העליונה הרכה בשנות העשרים, נוספה לשוק טונות של צורות מגניבות ומגוונות. צורות ביצה, מכות, בולי עץ, דגים, או איך שאתם קוראים לזה – ממש כמו גלשני PU רגילים, קצף מגיע בכל הצורות והגדלים. 

הצורות אינן משתנות משמעותית, אך הן כן מקבלות את הצורה הייחודית להן – בהתאם כמובן לרוח התקופה ולצורך הגלשנים בעיצובי גלשן מסוגננים ומעניינים.

איזה לוח גלישה מתאים למתחילים?

אין נכון או לא נכון ברכישת לוח גלישה באתר סורפו. באופן מסורתי, מיני מלטות ארוכות יותר היו למתחילים ולוחות קצרים וצרים לגולשים המתקדמים. אבל אני חושב שהסטריאוטיפ הזה מיושן. 

תוכלו לראות גולשים מוכשרים באמת מסתובבים בקנה אחד עם 8'0 מיני פרדות וגולשי ביניים בסוף השבוע המשייטים לאורך הקו על קצף דגים של 5'8. 

בסופו של דבר, המפתח למצוא את הלוח הנכון הוא לקבוע כיצד תשתמשו בו ואיזה לוח יעזור לכם ליהנות מהמים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: