איך ניתן באמצעות תעודת לידה מעוצבת להתאהב בשם שבחרנו?

תעודת לידה מעוצבת

בין אם בחרתם בשם מתוך הרשימות הנ״ל או לא, מה שבטוח שיש לשם שנבחר כל כך הרבה משמעויות והוא ישליך רבות על אופיו ועתידו של הנולד הרך. ברגע שבחרנו שם ואנו שלמים עם ההחלטה, ככל שהתינוק או התינוקות יגדל או תגדל, כך נתאהב יותר בשם ונאמין שהשם שבחרנו מתאים לו או לה.  דרך ייחודית ומקורית לתעד את שם הילד/ה הוא באמצעות תעודת לידה מעוצבת אותה תעודת ניתן מכילה את כל הפרטים של הלידה וכוללת כמובן גם את שם המולד.  כאשר נתלה תעודה כזו בחדר הילד ונסתכל עליה מדי פעם – הדבר יעלה בנו חיוך ויזכיר לנו למה בחרנו בשם הילד/ה כפי שבחרנו.

האם ניתן לקבל ערך חינוכי מ-תמונות לחדרי ילדים?

כמעט לכל ילד היום יש בחדר פוסטרים או תמונות לחדרי ילדים. אך האם ניתן להעביר ערך מוסף ואף חינוכי אל הילד באמצעות אותם הדימויים? אנו סבורים שכן. יש היום לא מעט תמונות לחדרי ילדים שמכילים מסרים סמויים או גלויים שיכולים ללמד את הילד שפה חדשה, להרחיב את אוצר המילים שלו, ללמד אותו חיות חדשות, לפתח את הדמיון והיצירתיות ובזכות כל זאת לעצב את אופיו ולפתח אותו.

לימוד שפה בעזרת תמונות לחדרי ילדים

מחקרים רבים מראים שלימוד חוויתי משפיע בצורה משמעותית יותר מלימוד רגיל ומשעמם. לימוד חוויתי יכול להיות באמצעות שילוב חושים שונים שלנו למשל – כאשר אנו צופים בסרטון או שומעים שיר הדבר יכול לגרום לכך שהילדים יקלטו טוב יותר את החומר הנלמד ויזכרו אותו. לימוד חוויתי יכול להיות גם בדרכים מקוריות נוספות, כמו למשל – ללמוד את אותיות הא׳-ב׳ העבריות באמצעות שילוב פוסטר או תמונה לחדרי ילדים שמכילה את כל אותיות הא׳-ב׳ אך בו בזמן גם משלבת איורים ודמויות שהילד אוהב. בגלל השהות הרבה של הילד בחדר, הוא יתקל באותו פוסטר מספר פעמים והדבר יכול לגרום לו לזכור בצורה טובה יותר את האותיות. פוסטר כזה אגב, יכול להתאים לגילאי 3-6. 

דוגמה של פוסטר לחדר ילדים אשר מכיל את אותיות הא׳-ב׳ העבריות וגם מכיל אלמנטים ״רובוטיים״ (מתוך אתר יוניקיד)

משפטי חוכמה או מוטיבציה הנמצאים בתוך התמונות

בנוסף ללמידת שפה, היום ניתן לראות בסטים רבים של תמונות לחדרי ילדים, משפטי חוכמה כמו למשל:  Be kind או Be brave וכו׳. משפטים אלו יכולים לעזור לילד לקלוט בצורה מהירה יותר מילים בשפה נוספת (אנגלית במקרה הזה) אך גם לפתח לו את הדימיון והיצירתיות אם נדבר איתו על זה ונסביר לו לפחות פעם אחת את משמעות המילים והמשפטים.

פוסטר עם אות הראשונה של שם הילד – דרך ויזואלית ללמוד האותיות (מתוך אתר יוניקיד).

 

לעוד מידע ודוגמאות, בקרו באתר https://www.unikid.co.il

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: