אמר רבי בנימין – תפילה למציאת אבידה

אמר רבי בנימין - תפילה למציאת אבידה

אין דבר יותר מרגיז מאשר לאבד משהו. אנחנו זוכרים שהחזקנו אותו ביד והנה פתאום הוא נאבד, אנחנו יודעים ששמנו אותו בארנק, תיק או בכל מקום אחר, אך הוא לא שם, אנחנו צריכים להשתמש בחומר כמה שיותר מהר, אך אנחנו לא מוצאים אותו. הנה הוא הפך לאבידה. 

אין אדם שזה לא קרה לו, אין אדם שלא איבד דבר כזה או אחר. זה לא עניין רוחני בהכרח, ואין כאן גם כוונה לאובדן של בני משפחה וחברים, לא עלינו, אלא לאובדן ממשי של מוצרים, חפצים, פריטים, כאלה שיש להם משמעות מסוימת עבורנו, רגשית, פרקטית, מקצועית, אישית או כל משמעות אחרת. 

כמו במקרים רבים אחרים בחיים, הרי שגם במקרה הנ"ל, אזי שאנחנו יכולים להשתמש בתפילות אשר יעזרו לנו למצוא. לא מדובר על משאלות לב או על תקווה נסתרת בתוכנו שאכן נמצא את האבידה, גם לא בדברים מיסטיים או אמונות טפלות שונות שאנחנו יכולים להאמין בהן ולחשוב שאכן הן יעזרו. הכוונה לתפילות אמיתיות, כאלה שנישאים בפי כל ועוברים מדור לדור במהלך השנים. 

איזו תפילה יכולה לעזור לנו וכיצד נתפלל אותה

רבים יופתעו לשמוע, אך על פי האמונה יש סגולה בדוקה לכך שהאבידה תימצא באמצעות תפילה, ראו אמר רבי בנימין – תפילה למציאת אבידה. כל מה שעלינו לומר את מדרש "אמר רבי בנימין" שלוש פעמים ואנחנו נוכל למצוא את האבידה שאבדה לנו. מן הסתם, אנחנו צריכים להאמין בכך ולומר את המדרש בצורה ברורה, חדה וכנה. 

לשמחתנו, אנחנו יכולים לקרוא היום את המדרש לא רק מתוך הספר אלא גם מתוך אפליקציות ואתרי אינטרנט אשר ניתן להשתמש בהם דרך מכשיר הסלולר או באמצעים אחרים, על פי הצורך והיכולת שעומדת לרשותנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סמינריון

סיכונים בניתוח אף

כל פעולה כירורגית כרוכה בסיכון מסוים. היגד זה מתייחס גם לניתוחים אסתטיים. חשוב לסייג ולציין כי כיום טכניקות הטיפול מתקדמות כל כך, ויש מכשור עדין

קרא עוד »

סוגי דגים למאכל

אחת המנות הפופולריות בכל רחבי העולם, הוא הדג. בנוסף לכך שדגים משתלבים מצוין כמנה ראשונה או עיקרית, הדגים בריאים מאוד ומזינים, הם מכילים כמות גדולה

קרא עוד »