רדיו באינטרנט – מה אנחנו צריכים לדעת על הרדיו שאנו כה אוהבים?

תחנת רדיו היא תחנת רדיו המשדרת תוכניות רגילות בצורת מוזיקה או תוכניות אירוח. המונח "רדיו" בא מהמילה הלטינית "radiare", כלומר לשלוח או להקרין.

תחנות הרדיו הראשונות היו משדרי גלים קצרים שמשדרים קול ומוזיקה, אך בהמשך הפכו למשדרי גלים ארוכים, המשדרים גלי קול ודיבור.

כיום, אנשים רבים מאזינים לתחנות רדיו באינטרנט, דרך אפליקציות בטלפונים החכמים שלהם או דרך מכשירי רדיו באינטרנט כמו פנדורה וספוטיפיי. רבות מהאפליקציות הללו משתמשות באלגוריתמי מחשב כדי לנתח את העדפות המאזינים שלהן עבור סוגים שונים של תוכן כדי לספק להם מידע מותאם אישית.

רדיו הוא צורת בידור פופולרית מאוד. זהו מדיום שאנשים רגילים אליו ותמיד נהנו ממנו. זה הפך להיות כל כך פופולרי שאנשים מבלים זמן רב בהאזנה לתחנות רדיו.

הרדיו בעידן של היום:

בעולם של היום, האינטרנט הופך ליותר ויותר פופולרי.

לתעשיית הרדיו יש מטרות שונות מאוד מעיתון מסורתי. רדיו לא עוסק בחדשות, הוא עוסק בבידור. מוזיקה, קומדיה ודרמה הם המרכיבים העיקריים של תחנות רדיו.

אנשים מאזינים לרדיו למטרות בידור ולאו דווקא בגלל שהם מתעניינים במה שדנים ברדיו. התוכן של הרדיו עשוי להיות מעניין אבל זה לא בהכרח אומר שהוא יכול להיות שימושי או הכרחי לחייהם או לצרכים או למטרות העסקיות שלהם.

ולסיכום – כך זה עובד, אז והיום:

רדיו גלגלצ למשל הוא סוג של בידור או מידע המועבר על ידי תחנות שידור בזרם רציף. זה יכול להיות אודיו, וידאו, טקסט ותמונות.

רדיו שימש לבידור מאז תחילת המאה ה-20, אך רק בשנות ה-90 הוא הפך פופולרי כמדיום מידע. למעשה, הרדיו הוצג לראשונה בקנדה בשנת 1909. השידור הראשון מתחנת רדיו נעשה בשנת 1920 על ידי תאגיד השידור הקנדי (CBC).

האינטרנט היה מקור מידע חשוב עבור מיליוני אנשים מאז הקמתו. רדיו וטלוויזיה הם כבר לא רק לבידור; הם משמשים גם להעברת מידע על אירועי ספורט, חדשות פוליטיות ואפילו תחזיות מזג אוויר.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך להפחית לחץ

מתח היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים אנשים בחיי היום יום שלהם. הדרך בה אנו חווים מתח שונה עבור כל אדם. יש אנשים שמעדיפים

קרא עוד »