מה זה NLP?

האותיות NLP הם ראשי התיבות של Neuro Linguistic Programming ובתרגום לעברית 'שפת תכנות עצבית'. מה זה אומר? התחילו לקרוא

בשפה פשוטה – מה זה NLP?

שיטה טיפולית אשר מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו ליצור שינוי בחשיבה האוטומטית שלנו באמצעות שימוש בשפה מילולית ופיזית. בשיטה זו תוכלו ללמוד להשפיע באמצעות שימוש נכון במילים ובשפה הפיזית המייצגת אותנו, במסר אותו מעוניינים להעביר. שיטה זו יכולה לעזור לכל אחד ואחת לשפר את התקשורת הבינאישית שלנו, לפרוץ מחסומים ולהיפטר מאותם רגשות שליליים אשר אופפים רבים מאיתנו ומונעים הצלחה. שיטה זו תאפשר לכם לשנות את הדרך בה אתם חושבים ומתנהגים כדי לעשות את השינויים בהם מעוניינים על מנת להגיע לאותה מטרה בה מעוניינים.

קצת היסטוריה – NLP

שיטה זו פותחה  ב- 1970 על ידי בנדלר וגרינדר שניסו לבחון מדוע אנשים מצטיינים בתחום זה או אחר. ההנחה הבסיסית שלהם הייתה שמרכיבי התקשורת שלהם הם המפתח לשיפור התקשורת. בהתאם, הם דגמו 4 אנשים, תיעדו את אופן פעולתם, ראיינו אותם ואת המטופלים שלהם ובהתאם ניסחו את הבסיס של ה – NLP ומשם הם המשיכו לפתח את השיטה ולנקוט בתהליכים טיפוליים מותאמים.

האם מדובר על אימון אישי?

התשובה היא: לא.  האימון הוא תהליך ממוקד תוצאות באמצעותו מצמצמים את הפער בין הרצוי למצוי. NLP מספק כלים נוספים לאימון האישי. כלים באמצעותם ניתן להתמודד עם מצבים רגשיים שונים. טיפול באמצעות כלי שפת התכנות העצבית מתאים לכל אחד שמעוניין לשפר את איכות חייו, שכן הוא כולל כלים וטכניקות שיעזרו לכל אחד להתמודד עם המצוקות הרגשיות שלו.

מטרתו של אימון אישי היא לעזור לכם לשנות את דרך החשיבה החוסמת שלכם ובהתאם גם את ההתנהגות שלכם ובהתאם להשיג את אותן מטרות בהן אתם מעוניינים בחייכם. בהצלחה.

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ללמוד QA לבד – איך לעשות את זה?
רוצים להתחיל ללמוד QA לבד? אתם יכולים לעשות את זה בקלות אם רק תבחרו בקורס איכותי באינטרנט. אפשר למצוא...
קרא עוד »
יול 13, 2021
אוהבים לעשות בעצמכם דברים בבית? לימודי נגרות!
תמיד אהבתם את היצירה שקשורה בהתעסקות עם בניית רהיטים בעצמכם? דעו לכם שאם אתם באמת רוצים לעשות זאת...
קרא עוד »
פבר 13, 2019
מחיר ציוד לג׳ימבורי
ציוד ג'ימבורי הוא חובה לכל גן שדואג להתפתחות של הילדים. במותגים מובילים ממש ניתן לראות איך חשבו על כל...
קרא עוד »
פבר 12, 2022