עורך דין נזיקין

תביעת נזיקין כוללת תביעות המבוססות על יסוד הנזק. כלומר, על מנת להגיש תביעת נזיקין על מנת לקבל פיצוי בגין נזקי גוף שאירע, יש צורך באמצעות עורך דין נזיקין להוכיח קיומו של נזק, אחרת אין מדובר בתביעת נזיקין לפי פקודת הנזיקין.

תביעת הנזיקין היא הדרך העיקרית לתביעת פיצויים בגין נזקי גוף. עם זאת, ישנן גם תביעות כביכול שאינן נזיקין שניתן להעלות. אלה כוללים תביעות המבוססות הן על פגיעה פיזית והן על פגיעה רגשית ואינן מבוססות על כל אירוע או פתולוגיה סיבתיים.

תביעות הנזיקין הסבירות ביותר שיוגשו בעולם הרפואי הן של כאב וסבל ואובדן חופש, אך ישנן גם תביעות פוטנציאליות רבות אחרות. מהי תביעת הנזיקין? בדיני הנזיקין, פגיעה נחשבת כ"אי עוולה" אם היא נובעת מסיבה שלא הוקמה בקשר סיבתי בין הסוכן לנפגע.

דוגמא לתביעת נזיקין שקשה להוכיח

לדוגמה, דמיינו שהסתנוורתם על ידי רוכב אופנוע ברחוב צר במרכז העיר . אתה קונה זוג משקפי שמש בחנות המקומית כדי למנוע ממך להסתנוור מהאופנוע. עם זאת, מסתבר שרוכב אופנוע בחן את מיומנותו בנהיגה באותו רחוב והוא הגיע לסוף יכולתו לעשות זאת עם האופניים המסוימים שלו. כשהוא בא לעשות סיבוב, הוא פגע בראשך בגלגל הקדמי שלו תוך שהוא רץ על ידך בתמרון של סכנה בכביש. יהיה קשה מאוד להוכיח אחריות ממשית במקרים אלו מכיוון החוק אינו מחייב מגע פיזי ממשי.

תביעת הנזק יכולה להיות נפשית או פיזית, בהתאם לנסיבות של כל אדם. כך למשל, אם אדם היה בא במגע עם מכת חשמל שגרמה לו לפציעה, אזי הוא יוכל להגיש באמצעות עורך דין אריק שלו תביעת נזיקין על מנת לקבל פיצוי בגין פגיעה זו. במידה והתובע יוכל להוכיח כי נגרם לו נזק כלשהו מהאירוע.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

על הפרטים על הסבה להוראה

מחקר שנערך לאחרונה מצא שמספר הנכנסים למקצוע ההוראה הולך ופוחת ומספר העוזבים עולה. זוהי מגמה מדאיגה בהתחשב בכך שאנו זקוקים למורים נוספים כדי להבטיח את

קרא עוד »