פטור ממס הכנסה

אזרחי המדינה משלמים מס הכנסה על כל סוג של הכנסה בין אם מהעסק או מרווחים אחרים שלא בהכרח קשורים לו. פטור ממס הכנסה ניתן במקרים מסוימים למי שמתאים לקריטריונים אותם קבע החוק בישראל.

פטור ממס הכנסה 

חלק מהעובדים בישראל עומדים בקריטריונים להפחתה בתשלום מס הכנסה. במקרים רבים, אנשים עושים בשביל זה משהו כמו התייעצות עם רואה חשבון, המלצה מיועץ מס וכדומה. התנהלות זו, מאפשרת להם להגיע ליעדים שהציבו לעצמם בענייני מס.

בין אם יש לכם חברים או מכרים שקיבלו פטור מס, כדאי מאוד שתתייעצו איתם לקבלת חוות דעת נכונה על הפעולות שעליכם לעשות כדי לקבל את הפטור הרצוי לכם.

עובדות על מס הכנסה 

מס הכנסה, הוא היטל המוטל על יחידים, חברות ותאגידים. מס הכנסה ליחיד, מחושב על בסיס ההכנסה שהתקבלה ועליה דווח למס הכנסה. בדרך כלל הוא מסווג כמס ישיר מכיוון שהנטל הוא ככל הנראה על הפרטים שמשלמים אותו. 

מס הכנסה של חברות, מוטל על הרווח הנקי, המחושב כעודף התקבולים על העלויות המותרות. כמובן שכל מקרה לגופו ולא תמיד מה ששילם השכן תצטרכו אתם לשלם. כמובן שכדאי לקחת ייעוץ בנושא מיועץ מס מוסמך.

מס הכנסה אישי – נימוק למיסוי 

קבלת מיסוי הכנסה כסוג המס ההוגן ביותר, מבוססת על ההנחה שההכנסה של אדם היא המדד היחיד הטוב ביותר ליכולתו של האדם לתרום לתמיכת הממשלה. 

יתרה מכך, בהשוואה למיסי מכירה או ארנונה, את מס ההכנסה קל יותר לשנות כאשר יכולתו של הנישום לשלם מיסים מושפעת מנסיבות חיים שונות (כגון מספר התלויים שהנישום מפרנס או הוצאות רפואיות חריגות). כאמור, כיוון שכל אדם לגופו, מומלץ לקבל ייעוץ ממומחי מס.

למדו על מימוש זכויות רפואיות ומתי שירות זה יכול לבוא לעזר

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי סודות השכרת רכב: 7 טיפים שחובה לדעת לנסיעה חלקה
ברוכים הבאים לעולם השכרת הרכב, שבו הדרך למסע מוצלח רצופה בידע. כמומחה בתחום, אני כאן כדי לחלוק שבעה...
קרא עוד »
אוק 19, 2023
חד פעמי או קבוע? עוזרות בית לכל מצב
כל אחד אוהב לנקות את ביתו בהתאם לסטנדרטים אישיים בלבד, ולא על פי איזה חוק או מנהג מסוים. יש בתים...
קרא עוד »
מרץ 13, 2020
נהג צעיר וחדש בכבישים? כל מה שאתה צריך לדעת על השכרת רכבים
אם אתם נהגים צעירים וחדשים ואתם מתכננים טיול בישראל או סתם מעוניינים להשכיר רכב לטווח זמן מסוים, חשוב...
קרא עוד »
ספט 21, 2022