לוגו טוב הוא לוגו שזוכרים

לוגו טוב

לא מעט בעלי עסקים מנסים לחסוך בעלויות עיצוב לוגו לעסק שלהם, ואומרים לעצמם שגם הם יכולים. אם יש לך ידע מעמיק בתוכנות גרפיות יכול להיות גם שזה נכון, אבל, ויש אבל גדול – גם אם אתם מומחי אילוסטרייטור (תוכנה לעיצוב לוגואים) זה לא אומר שתוכלו לייצר לוגו טוב. יצירת לוגו טוב ואיכותי היא משימה לא פשוטה ולכן חשוב שלפני הכול, נדע מה הופך לוגו ללוגו טוב.

אחד מהפרמטרים החשובים ביותר המאפיינים לוגו טוב הוא זכירות. כלומר, עצם זה שקהל היעד שלנו יזכור דווקא את המותג שלנו, על פני המתחרים הרבים שמוכרים שירותים ומוצרים דומים לשלנו. זכירות מתאפיינת דרך צורניות (סמלים בתוך הלוגו), צבעוניות (בכמה צבעים משתמשים בלוגו) ומקוריות (או יצירתיות). לוגו טוב הוא לוגו שזוכרים ומייצר בידול לעסק.

זכירות דרך צורות

ככל שללוגו יש צורה פשוטה ומינימליסטית יותר, כך לקהל היעד שלנו יהיה קל יותר לזכור אותו. מנגד, לוגו מסובך עם המון פרטים – יקשה על קהל היעד שלנו לזכור אותו. לכן, חשוב שנבחר בסמלים פשוטים ולא מורכבים מידי. סמלים שניתן להבין מה הם גם כשהלוגו קטן מאוד.

זכירות דרך צבעים

גם צבעוניות הלוגו משפיעה על היכולת לזכור אותו. כשלוגו מאופיין בכמה שפחות צבעים, קל יותר לזכור אותו . הסיבה היא שקל יותר למוח שלנו לעבד אותו. יותר מזה, אם הצלחנו להעביר את המסר שרצינו באמצעות צבע אחד – זה המצב האידיאלי ביותר, כי הזכירות שלו תהיה גבוהה מאוד. לוגו בעל צבע אחד או שניים יהיה זכיר מאוד, לעומת לוגו בעל יותר מידי צבעים שאינו זכיר.

זכירות דרך מקוריות

אין ספק שרעיונות יצירתיים מתקבלים בברכה, בכל תחום. רעיונות יצירתיים טומנים בתוכם מסר שלוקח קצת זמן להבין, מסר מתוחכם, כזה שאנחנו אוהבים לגלות אותו. מסר מקורי בלוגו הוא זכיר מכיוון שאהבנו את המורכבות והתחכום שבו. אהבנו "לפצח את החידה" שעומדת מאחורי עיצוב הלוגו. יותר מזה, לוגו יצירתי הוא לא רק זכיר אלא גם אהוב וגם שנון וחכם.

כאמור, לוגו טוב הוא לוגו זכיר, וחשוב לייצר את הזכירות הזו גם כשמדברים על חבילת מיתוג לעסק, שמהווה חלק מתהליך המיתוג. חבילת המיתוג לעסק שלכם צריכה לכלול שפה עיצובית אחידה שתלווה את דף הלוגו שלכם, את החתימה שלכם במייל, את כרטיס הביקור שלכם וגם את הנראות של הדף העסקי שלכם בפייסבוק.

אם כן, לוגו טוב הוא לוגו עם השילוש הקדוש: סמלים פשוטים, מיעוט צבעים ומקורי! מומלץ לפנות לחברות המתמחות בעיצוב לוגואים על מנת לקבל לוגו איכותי ומקצועי שתואם את ערכי העסק שלכם ומעביר נכון את המסרים שתרצו להעביר. זכרו: ככל שהלוגו יהיה מינימלי ונקי יותר – הוא יהיה זכיר יותר בקרב קהל היעד שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאגר תמונות

תמונות מלאי הן כעת חלק חשוב משיווק תוכן. הם משמשים כדי לעזור לחברות להתבלט ולעסוק בקהל שלהן. מקרה השימוש הפופולרי ביותר לתמונות מלאי הוא ככלי

קרא עוד »

למה צריך מאגר תמונות

תחילה הבה נבין מהו בדיוק מאגר תמונות. מאגר תמונות, שנקרא גם בנק תמונות הוא אתר אינטרנט שבו אתה יכול לקנות ולהוריד תמונות ללא תמלוגים, לשימוש

קרא עוד »