מה ההכשרה שעוברת מטפלת רגשית לילדים?

טיפול רגשי לילד

מטפלת רגשית מקצועית יכולה לעשות מהפך אצל ילדים אם יש לה את הגישה, הכלים והידע הנכון. אבל מהו בעצם טיפול רגשי? האם זו לא פסיכולוגיה? אז זהו, שלא!

ישנם הרבה אנשים שמאוד רוצים להיכנס לתחום הפסיכולוגיה, אולם, מהר מאוד הם מבינים שהחלום הזה ייקח שנים, שהרבה מהלימודים יהיו תיאורטיים. נכון, אמנם אין ספק שפסיכולוג הוא בעל מקצוע משמעותי יותר ממטפל רגשי, עדיין טיפול רגשי גם יכול להשיג תוצאות מדהימות.

כמובן שההכשרה של טיפול רגשי קצרה משמעותית מהכשרה של פסיכולוג. איזו סוג הכשרה זה וכמה זמן זה לוקח? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

טיפול רגשי לילדים

אנשים שסובלים מבעיות רגשיות יכולים להיות תקועים באותה נקודה שנים על גבי שנים בגלל הבעיות הללו וזה עוד החלק הקל. החלק הקשה יותר הוא הבעיות היום יומיות שהם חווים כתוצאה מהרגשות השליליים שאין להם יכולת להשתלט עליהם.

מטפלים רגשיים מוכשרים יודעים לדבר עם הסובל מבעיות רגשיות ואט אט להחזיר אותו לשפיות על ידי הכלים שנרכשים בקורס של מטפלים רגשיים. כאן המקום להדגיש שיש כלים רבים ושיטות מגוונות בטיפול רגשי, חלקן קלות וקצרות יותר ללמידה וחלקן דורשות למידה ארוכה. ישנם קורסים של טיפול רגשי שיכולים לקחת גם שנתיים ושלוש. ראו לדוגמה מטפלת רגשית באתר טיפול לי!

מה שקובע את ההצלחה במקצוע הוא רמת ההכשרה של המטפל וגם הכישרון הטבעי שלו להתחבר לאנשים, לאבחן בעיות ולהיות רגיש מספיק למטופלים שלו. ניתן לומר שהלימודים הללו מתמקדים בעיקר בפן המעשי של הטיפול בשונה מפסיכולוגיה שהלימוד הוא הרבה מאוד תיאורטי ולא מכוון דווקא לשיטות טיפול ספציפיות. כיום אנשים רבים פונים לטיפול רגשי כאלטרנטיבה לטיפולים אחרים או פסיכולוג. 

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדל בין הליך הוצאת ויזה לקנדה להוצאת ויזה לארה"ב
חלק מהמדינות בעולם דורשות מהמבקרים בגבולות המדינה להציג אשרת כניסה לפני מתן אישור מעבר אל תוך...
קרא עוד »
דצמ 01, 2019
תובנות חיוניות על מוצרי קליית קפה
בין אם אתה בריסטה מתחיל או חובב קפה ותיק, הבנת המורכבות של מוצרי קליית קפה יכולה לשפר את חווית הקפה...
קרא עוד »
מאי 09, 2024
פמוטים מכסף
אין שום ספק כי פמוטים מכסף נחשבים לאחד מהפריטים החשובים והחיוניים ביותר בכל בית יהודי. חשוב לציין כי...
קרא עוד »
ינו 04, 2021