חדשות מקומיות – יש דבר כזה בישראל?

בארה"ב ובמדינות גדולות אחרות, לצד חדשות כלליות, כאלה שמגיעות מכל המדינה ומהעולם הגדול, אפשר למצוא באזורים וביישובים מסוימים, חדשות מקומיות, חדשות אשר קשורות למקום בלבד ופונות אל התושבים המקומיים המתגוררים באזור ולא בהכרח מיועדות אל כלל התושבים במדינה. 

גם בישראל אנחנו יכולים לראות מקרים דומים. תקשורת מקומית שמספקת חדשות המיועדת בעיקר לתושבי המקום, כמו באתר פורטל הקהילות המקומויות. מדובר על חדשות מקומיות פר אזור מסוים ופר עיר או יישוב אחר ספציפי. לעיתים זו יוזמה מקומית של תושבים מסוימים ולעיתים זו יוזמה הרבה יותר רחבה, אפילו של כלי תקשורת ארצי שמחליט לייצר חדשות מקומיות ולא רק ארציות. 

צריך לומר, הרעיון הוא להציג בפני אותם תושבים חדשות שקשורות יותר לחיי היום יום שלהם, דברים שמשפיעים הרבה יותר מאשר חדשות ארציות כלליות, דברים שקשורים למשל לרווחת החיים בישוב, עסקים, תחבורה, בריאות, חינוך, וכן דברים שקשורים לאירועים כאלה ואחרים. בסופו של דבר, אלה דברים שיכולים להשפיע הרבה יותר מאשר מה שקורה מעבר לים או אפילו על דברים גדולים אך רחוקים מאוד מהשפעה יומיומית. 

כיצד יוצרים חדשות מקומיות?

עם השנים, בעקבות התפתחות האינטרנט, באופן טבעי יש הרבה יותר פלטפורמות של חדשות מקומיות המתבססות על אזורים וישובים וכאלה שמספקים את רשימת הערים והישובים בישראל. זה משרת את הגולשים שיכולים למצוא בדיוק את מה שהם מחפשים וצריכים, וכן זה משרת את בעלי האתר שיכול גם לפרסם כתבות וגם למכור פרסום. 

בשביל לייצר חדשות מקומיות, חשוב להחזיק כוח עבודה שיש לו ידע וניסיון בכל מה שקשור לכתיבה ופרסום בתקשורת, וכן הוא מכיר את האזור, מכיר את האנשים, יודע איפה אפשר למצוא ידיעות חדשותיות, מה חשוב ומה לא. בדרך הזאת אפשר באמת לייצר חדשות מקומיות ברמה גבוהה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פסילה מנהלית

כאשר מזכירים את המונח של פסילה מנהלית, למעשה מתכוונים לאותם מקרים בהם נהגו ללא רישיון. אחד המקרים בהם פסילה מנהלית קורת היא כאשר קצין משטרה

קרא עוד »