איך עושים החזר מס

איך עושים החזר מס

השיטה הנכונה ביותר לצורך ביצוע החזר מס היא להיעזר במומחים אשר עוסקים בתחום זה. אומנם יש לכך עלויות אבל לאור המיומנות הרבה של העוסקים בכך, הם מכירים באופן מובהק את כל אחד מהסעיפים שמזכים כל אדם במס ולכן בדרך זו סך ההחזר עשוי להיות הרבה יותר גבוה.

היערכות להגשת דוח אישי 

השכירים אינם יכולים לדעת מראש אם מגיע להם החזרי מס לשכירים או לא ולכן יש לבצע סימולציה באמצעות התוכנה ולברר מהי התוצאה הכספית, אם מגיע להם החזר מס, הם יקבלו אותו לחשבון הבנק שלהם.

הכנת מסמכים עבור הדוח האישי 

עבור הכנת הדוח האישי יש להכין את טופסי 106 של כל מקומות העבודה שבהם עבד כל אחד מבני הזוג במהלך השנה האחרונה. כמו כן מסמכים על הכנסות כמו חל"ת, דמי אבטלה, דמי לידה, קצבאות וכל הכנסה נוספת. 

כמו כן יש להציג אישורים על הוצאות שמוכרות במס כמו ביטוחי מנהלים, ביטוחי חיים, תשלומים לקרן פנסיה ולקרן השתלמות.

סימולציה של הדוח האישי

בהליך הסימולציה מקלידים נתונים אישיים אשר משפיעים על חבות המס של כל שכיר וזאת כדי לבדוק אם חשבי השכר במקומות העבודה התחשבו בכל נקודות הזיכוי המגיעות לכל שכר באופן ספציפי בהתאם למספר הילדים, תשלום מזונות של גבר גרוש לילדיו, מכסה גבוהה של ימי מילואים, ילד נכה בבית, סטודנטים בפרמטרים מסוימים ועוד.

בתום הזרמת כל המידע, מתקבלת התמונה האמיתית, אם יש החזר מס או שהשכירים שילמו בדיוק על פי חבות המס שלהם.

אם התוצאה היא החזר מס (קראו על כך באתר החזרי מס Money Back), משרד זה מגיש את הדוח האישי למס הכנסה. בדרך זו אפשר להגיש דוחות אישיים לשש שנים אחורה ולקבל לבנק את ההחזרים.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: