לדואתלון – מה זה בכלל

לדואתלון – מה זה בכלל

דואתלון הוא מירוץ דו-ספורטיבי הכולל ריצה ורכיבה על אופניים בשלושה שלבים (ריצת אופני ריצה). Duathlon הוא נהדר עבור אלה המעוניינים לעבור מירוצים רב-ספורטיביים, אך יתכן שלא ירגיש בנוח עם שחייה במים פתוחים או בטריאתלטים שלא יכולים להיכנס למים הפתוחים במהלך החורף.

לדואתלון – מה זה בכלל

בדומה לטריאתלון המקביל לו, הדואתלונים מגיעים למרחקים מרובים כדי להתאים לכל המתחרים החל ממתחילים ועד לספורטאים מנוסים.

אימון דואתלון

אם אתם יכולים לרוץ ואתם יכולים לרכוב על אופניים, אתם יותר ממסוגלים להשלים דואטלון. כשמתאמנים למירוץ רב-ספורטיבי זה, למרות שזה נהדר להתמקד בספורט האינדיבידואלי, אתם צריכים להכיר את האימונים של ספורט אחר אחד, הקליקו לפרטים

זה נקרא מושב לבנים. מפגשי לבנים מכינים אתכם לאיך שזה מרגיש לרוץ אחרי שיש לכם רגלי ג'לי מרכיבה על אופניים ואיך זה להפך. הם נהדרים גם לבניית סיבולת ולבדיקת המעברים שלכם, שיכולים להיות מסובכים ביום המירוץ אם אתם חדשים בעניין.

הריצה הראשונה של הדואתלון

הריצה הראשונה של כל דואטלון היא המקום בו אתם הכי פחות עייפים, אז אתם רוצים לצאת לדרך בקצב המהיר שלכם, תוך שמירה על אנרגיה לאופניים וריצה שנייה שתבוא אחריה. 

זה חשוב במיוחד לתרגול, מכיוון שאינכם רוצים להשתמש בכל האנרגיה שלכם במהירות מופרזת ברגל הראשונה, וכי המעברים האחרים שלכם יסבלו. אם אינכם יכולים לצאת החוצה ולהתאמן, אתם תמיד יכולים להשלים סשן לבנים בחדר הכושר.

> קראו על הכנה לחצי מרתון בלינק https://privatecoaching.co.il/training-plans/running/half-marathon

ערכת דואתלון

אחד הבונוסים של דואטלון הוא שאתם לא צריכים ערכה כמו שאתם עושים לאירועי טריאתלון, שכן אין קריאה לחליפת צלילה. כשמדובר בבגדי דאתלון, חבר המושבעים בחוץ. יש אנשים שטוענים שמכנסי רכיבה הם לא כ"כ גרועים כמו שחושבים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: