עלייה לתורה בר מצווה – בכותל או בבית כנסת

עלייה לתורה בר מצווה

אחת השאלות שעולה הרבה פעמים, היא היכן עדיף לעשות את העלייה לתורה, האם לעשות אותה בבית הכנסת, או פשוט לצאת ולעשות עלייה לתורה בכותל.

בכדי לענות על השאלה הזאת וקבל את ההחלטה הנכונה, יש כמה דברים שצריכים לקחת בחשבון, כמו למשל עלויות, המורכבות שבדבר ועד כמה תהיה היענות מצד המוזמנים לכל אחד מהמקומות בהם תחליטו לעלות לתורה.

אז אחרי ברור עם צלם לבר מצווה מוביל שכבר ראה לא מעט אירועים, גם בכותל וגם בבית כנסת, שמע לא מעט חוויות לטובה וגם כאלו שפחות טובות, הבאנו לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת ועד כמה זה באמת ישפיע על ההחלטה שלכם.

בר מצווה בכותל – בעד ונגד

בשביל שבאמת תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה צריכים לדעת למה דווקא כן לעשות את עליית התורה בכותל, ועוד כמה סיבות שאולי כדאי לוותר על עלייה לתורה בכותל.

בעד עלייה לתורה בכותל

ראשית מדובר על טקס דתי חשוב מאוד, אחד הדברים החשובים ביותר במסורת, לכן עלייה לתורה בכותל היא בעלת משמעות רוחנית מאוד גבוה.

המסורת של הכותל וכל ההילה שיש סביב עלייה לתורה בכותל היא מאוד חשובה.

בנוסף, מדובר על ממש יום שלם של טיול, לא רק אתם מטיילים וחווים את האירוע, גם האורחים שלכם מטיילים יחד איתכם והופכים יחד את כל היום הזה ליום חוויתי.

זה מתחיל בנסיעה באוטובוס שכבר מקרבת בין האנשים והמשפחה, זה ממש להביא את כל המשפחה הקרובה להיות ביחד.

מיד לאחר הטיול בכותל ועלייה לתורה, יש רבים שגם בוחרים לעשות אירוע מיוחד במסעדה או באחד מתי המלון בעיר ירושלים.

נגד עלייה לתורה בכותל

יום ארוך, לא משנה איפה האוטובוס שלכם יחנה, עדיין האורחים שלכם יצטרכו לצעוד לא מעט ברגל מהעצירה הקרובה ביותר ועד לכותל עצמו.

לא לכל אחד מהאורחים שלכם זה יכול להתאים, בנוסף, עליות לתורה יש בימים שני וחמישי, והרבה מאוד אנשים מגיעים באותם ימים והם ממש עמוסים, למרות שאפשר לעשות את העלייה בשעות מעט יותר מאוחרות, לכיוון שעות אחר הצהרים המאוחרות, עדיין ייתכן עומס בכותל.

העלות הגבוה, בשונה מעלייה לתורה בבית כנסת, ברגע שאתם עולים לכותל ייתכן עלות גבוה יותר, ראשיתה עלות והשכר של אוטובוס במהלך כל היום תעלה לכם לכל הפחות 2000 ₪, בנוסף העלות של הכיבוד שתהיה במהלך האירוע, מסעדה ועוד דברים שצריכים לקחת בחשבון, כניסת מתופפים לכותל ועוד.

בשונה מעלייה לתורה בבית כנסת שיכולה להיות יותר אינטימית וקצרה, שה האורחים מגיעים וממשיכים ליום העבודה שלהם לאחר מכן, עלייה לתורה בכותל היא יום שלם שאנשים צריכים לפנות בשביל להגיע ליום האירוע.

יתרונות הצילום בכותל

כשזה מגיע לנושא של צילום בר מצווה, אין תמונות יותר יפות ומרגשות מהתמונות המיוחדות שכל צלם מצלם בכותל, תמונות מיוחדות של המתפללים ושל כל מהלך האירוע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »