מבחן IELTS – מה זה אומר?

מבחן IELTS

החלטתם לעבור להתגורר בקנדה לתקופה קצרה כדי לרכוש השכלה אקדמית שתפתח לכם מגוון אפשרויות תעסוקה בעתיד, אך להפתעתכם גיליתם כי כדי להתקבל ללימודים אקדמיים בקנדה עליכם קודם כל לעבור מבחן ייעודי הבוחן את השליטה שלכם בשפה האנגלית. למרות שזה נראה מעט מפתיע ואף מרתיע, כדאי לזכור כי מדובר על מבחן לגיטימי לחלוטין המאפשר לכם בסופו של דבר להצליח במהלך הלימודים שלכם בארץ זרה – ובמיוחד כיוון שהם מתקיימים בשפה שהיא איננה שפת האם שלכם.

אז כדי לעשות מעט סדר בנוגע למבחן IELTS, נרחיב במאמר הנוכחי בנוגע למהות המבחן, מי קהל היעד אליו המבחן מיועד, וכן כיצד ניתן להתכונן מראש למבחן הזה.

מי צריך לעבור מבחן IELTS?

כאמור, מבחן IELTS נועד כדי לבחון את הידע והשליטה בשפה האנגלית עבור מספר סוגים של נבחנים שונים העתידים להגיע לקנדה, אוסטרליה או אנגליה:

  • סטודנטים – תלמידים זרים שאינם מתגוררים באחת ממדינות אלו מחויבים לעבור את מבחן IELTS, כאחד מתנאי הקבלה ההכרחיים לקבלה ללימודים אקדמאיים באחד ממוסדות הלימוד במדינה.
  • מועמדים לעבודה – ישנן חברות וארגונים שונים במדינות שצוינו המעוניינים לבחון את רמת הידע בשפה האנגלית של המועמד, כיוון שמדובר על מועמד לעבודה בעל אזרחות זרה ולכן שפת האם שלו היא איננה אנגלית, וכך ניתן להבין האם האנגלית תהווה עבורו מחסום בהצלחתו בעבודה העתידית.
  • מועמדים לקבלת ויזה – גם אזרחים זרים המעוניינים לקבל ויזה לאחת מהמדינות הללו צריכים לעבור מבחן IELTS, כדי להעריך את רמת הידע והשליטה שלהם בשפה האנגלית והיכולת הבסיסית שלהם להסתדר במדינה.

הכנה למבחן IELTS – האם זה הכרחי?

כיוון שמטרתו של מבחן IELTS (ראו מבחן IELTS לדוגמאהיא לבדוק את השליטה בשפה האנגלית כתנאי קבלה בסיסי, מומלץ להתכונן למבחן זה מראש באמצעות תרגול פרקטי של מבחנים לדוגמה, ואף להיעזר במורה פרטי שיעניק את הכלים והמיומנויות הדרושות להצלחה בבחינה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאגר תמונות

תמונות מלאי הן כעת חלק חשוב משיווק תוכן. הם משמשים כדי לעזור לחברות להתבלט ולעסוק בקהל שלהן. מקרה השימוש הפופולרי ביותר לתמונות מלאי הוא ככלי

קרא עוד »

למה צריך מאגר תמונות

תחילה הבה נבין מהו בדיוק מאגר תמונות. מאגר תמונות, שנקרא גם בנק תמונות הוא אתר אינטרנט שבו אתה יכול לקנות ולהוריד תמונות ללא תמלוגים, לשימוש

קרא עוד »