איך להפחית לחץ

מתח היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים אנשים בחיי היום יום שלהם.

הדרך בה אנו חווים מתח שונה עבור כל אדם. יש אנשים שמעדיפים להרפות על ידי בילוי עם אדם אהוב, יש אנשים שמעדיפים להיות מעורבים בעבודה שלהם, ואחרים מעדיפים לקחת הפסקה ולעשות משהו אחר לגמרי כמו התעמלות. אין דרך נכונה או לא נכונה להפחית מתח – הכל תלוי במה שהכי מתאים לך.

הדרך הנפוצה ביותר להפחית מתח היא על ידי הפחתת צריכת קפאין ועל ידי קביעת שגרת השינה.

קפאין הוא כלי נהדר למניעת מתח, אבל זה יכול להיות גם מסוכן אם אתה לוקח יותר מדי. דרך קלה אחת להימנע מכך היא על ידי הפחתת צריכת הקפאין שלך כשאתה הולך לישון. דרך קלה נוספת איך להפחית לחץ היא הגדרת שגרת שינה הכוללת מדיטציה, הרפיה, שיחות ופעילות גופנית.

הקשר בין חרדה ללחץ

חרדה יכולה להיות גורם מרכזי ללחץ והמתאם בין השניים אינו מוגבל רק לזה.

ישנן דרכים רבות בהן ניתן להפחית חרדה. הצעד הראשון צריך להיות הודאה שיש לאדם בעיה ויכולת לזהות את המקור לבעיות כאלה.

כמה דרכים אחרות שבהן אתה יכול להפחית את החרדה שלך היא על ידי פרידה מאנשים רעילים, ניהול הזמן שלך טוב יותר, סירוב לעצות לא רצויות, הימנעות מאלכוהול או סמים ושמירה על פעילות גופנית ובמידת הצורך גם פנייה אל טיפול בטראומה נפשית.

ישנן דרכים רבות להפחית מתח וחרדה. חלק מאלה כוללים:

  • נשימות עמוקות ומדיטציה
  • הצבת גבולות כאשר אתה מרגיש מוצף
  • זיהוי טריגרים ללחץ והימנעות מהם ככל האפשר
  • למצוא זמן למנוחה ורגיעה

לסיכום, אז איך אתה יכול למנוע מעצמך לחוות לחץ? צאו לטיול בחוץ, עשו מדיטציה, כתבו ביומן שלכם או דברו עם מישהו שגורם לכם להרגיש טוב יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »