הנחיות בטיחות למתקני חצר בגני שעשועים

מתקני חצר

גני שעשועים נועדו, בראש וראשונה, למשחק ולהעברת שעות פנאי מהנות. הם מיועדים לילדים בגילאים שונים, החל מגילאי שנתיים לערך ועד לנערים בגיל ההתבגרות. היות והם נחשבים למתקנים ציבוריים הרי שהם נגישים לכל אחד ומשמעות הדבר, בין היתר, היא התקנתם בהתאם להוראות בטיחות נוקשות הנקבעות על ידי מכון התקנים הישראלי. הם מוקמים במקומות נגישים ובטוחים עם גדרות הפרדה. ועם תכנון נכון המאפשר מרווח טוב בין מתקן למתקן. ביציאה  מכל אחד חייב להיות מחסום מתאים התוחם את המדרכה מהכביש.

מניעה

ההוראות נועדו למנוע כל סוג של פגיעה אפשרית כמו נפילה מגובה, פגיעה פיזית כמו שבר, חבלה, לכידת איברים חיוניים ועוד, ובמקרה של נפילה או מעידה מכל סוג שהוא שהיא תקרה על מצע רך וסופג ככל הניתן. נושא המניעה הוא מן החשובים ביותר. וכאן קובעים התקנים שיש לצייד כל מתקן במעקי בטיחות מסוגים שונים וכן באמצעי עלייה בטוח אחד לפחות. החומרים מהם הם מיוצרים כמו פלסטיק , פיברגלאס, עץ ומתכת חייבים להיות עמידים לפגעי מזג האוויר, וכן, מסיביים ומצופים היטב. כך, עץ ייצבע בצבעים מתאימים למקומות חיצוניים, המתכת מגולוונת ועמידה לחלודה וכדומה. כל הגימור יהיה ללא קצוות חדים או כאלו המוגנים בכיפות ובמגונים אחרים.  יוצאים מן הכלל מבחינות אלו הם מתקני חצר טיפוס חבלים בצורת פירמידות.

חיפוי מתאים ואישור מכון התקנים.

המצע חייב להיות סופג ורך וניתן לבחור בסוגים שונים כמו: חול, מצעי דשא סינטטי, סומסומית ומצעי גומי תקניים. כולם אמורים למנוע פגיעות משמעותיות בעת נפילות, וכמו כן מניעת החלקה עליהם. כל מצע חייב להיות מיוצר או מותקן על פי הוראות מכון התקנים שאף מספק את האישור למתקן לאחר שבדק את כל מערך הבטיחות בו.

הקליקו כאן כדי להתרשם ממגוון מתקנים לחצר עבור ילדכם.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: