מה זה אימון טבטה וכמה קלוריות הוא שורף?

אימון טבטה

בשנים האחרונות מדברים הרבה על היתרונות הרבים שטמונים באימוני טבטה ומתאמנים רבים משלבים את אימון הטבטה בשגרת הכושר השבועית שלהם. אבל מה זה בעצם אימון טבטה, למה הוא טוב והאם הוא מועיל בחיטוב הגוף?

 

טבטה היא שיטת אימון שפיתח ד״ר איזומי טבטה, ונקראה בהתאמה על שמו כמובן. טבטה חקר את יעילותם של אימונים קצרים ואינטנסיביים על הגוף וביצע כל מיני ניסויים ובדיקות על מתאמנים, מהם נוצר לבסוף אימון הטבטה כפי שאנחנו מכירים היום. אימון הטבטה מגיע ממשפחת אימוני ה״היט״ (HIIT – High Intensity Interval Training) שהם למעשה אימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה.

 

אימון הטבטה מורכב מסשנים של תרגילי כושר באורך של 4 דקות בדיוק, והאינטרוולים הם קצרים יחסים אך בעצימות גבוהה. האימון מחולק ל-20 שניות אימון במאמץ אינטנסיבי (לדוגמא, ספרינט מהיר בכל הכוח) ו-10 שניות של מנוחה. נכפיל את כל זה ב-8 סבבים ונקבל 4 דקות בדיוק של אימון.

אימון הטבטה הוא אימון בעל יעילות גבוהה מאוד, שמעלה את הדופק ועוזר בשריפת שומן יעילה ושריפת קלוריות רבה בזמן קצר מאוד, בגלל העצימות הגבוהה אליה מגיעים במהלך האימון, ואף מסייע לשיפור סיבולת הלב (אירובי) וסיבולת ומסת שריר (אנאירובי).

כלומר, אנחנו נותנים את כולנו לאימון ולמאמץ במשך 4 דקות קשות ומקבלים בתמורה שריפת קלוריות מתמשכת במינימום זמן, אבל במקסימום מאמץ.

 

סטודיו האונליין של מאי מור, סטודיו M3 מציע אימוני טבטה כחלק בלתי נפרד מאימוני הכושר בסטודיו האימונים הביתי שלה. מאי מור מפרטת מה עלינו לעשות ואפילו ממליצה על שילוב של מספר סשנים חוזרים של טבטה באימון כושר יחיד, עם הפסקה של מספר דקות בין סשן לסשן. בסטודיו M3 ניתן להנות מאימוני הטבטה תוך שמירה על הגוף שלנו ועם קבלת זריקת מוטיבציה מצידה של מאי שמסייעת לצלוח את האימון הסופר מומלץ אך גם קשה ומאתגר הזה.

בונוס נוסף שמקבלים מאימון הטבטה? בגלל שהאימון נעשה בעצימות גבוהה כל כך, הגוף לא מפסיק לעבוד ישירות אחרי סיום האימון ולמעשה ממשיך בשריפת הקלוריות כ-24-48 שעות אחרי שסיימתם להתאמן!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ויזה למרוקו

המטרה העיקרית של הויזה למרוקו היא לאפשר לתיירים וליוצאים לבקר במדינה. תהליך הוויזה הוא פשוט מאוד, וניתן להשלים אותו תוך מספר שעות. זוהי דרך מצוינת

קרא עוד »

פורץ מנעולים בבאר שבע

דרושים מנעולנים לפתיחת דלתות וחלונות בבאר שבע. ישנם מנעולנים רבים שאין להם את הכישורים הנדרשים לפתיחת דלת או לתיקון מנעול שבור. כיצד ניתן לבחור את

קרא עוד »

ספורט לנשים בהריון

ההריון הוא פרק זמן בו הגוף של האישה עובר שינויים גדולים. במהלך תקופה זו, האישה לא רק פעילה פיזית אלא גם ממוקדת נפשית בהריון שלה.

קרא עוד »