מה ההבדל בין לימודים באוניברסיטה מול מכללה?

עבודות אקדמיות

לא מעט פעמים, נראה כי סטודנטים לא תמיד מבחינים בהבדלים שבין לימודים באוניברסיטה לבין לימודים במכללה. הסיבה לכך, כפי שנראה, נעוצה בכך שבשתי המוסדות הללו הם מוציאים תואר ראשון וגם תואר שני, וזהו העיקר במיקוד לימודיהם.

וחוץ מזה, אין הבדל דמוגרפי כה גדול בין סטודנטים לתואר ראשון במכללות לעומת סטודנטים לתואר ראשון באוניברסיטאות, מה שמעמיק את אי ההבחנה בהבדלים.

סיבה נוספת לכך הינה כי מסלולי לימוד דומים באורכם, ואף בתוכנם, מופיעים בשני המוסדות הללו של ההשכלה הגבוהה.

ולמרות זאת, עדיין ניכרים הבדלים מהותיים בין שני המוסדות.

במאמר הבא, נעשה לכם סדר ונסביר על אודות לימודים באוניברסיטה ועל אודות לימודים במכללה, עם מידע נחוץ וחיוני.

אם אתם סטודנטים שלומדים באחד מן המוסדות הללו או שרוצים לקבל כל מידע לפני קבלת החלטה על לימודים באחד מן המוסדות הללו- המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

האוניברסיטה נחשבת למוסד לימודי וותיק ויוקרתי, שלא מעניק תואר ראשון (B.A) ותואר שני (M.A), אלא גם תואר דוקטור (Ph.D). האוניברסיטה מעניקה דגש על המחקר ועל התחום הלימודי והתחום העיוני.

הדגש באוניברסיטה איננו ללמד סטודנטים, אלא על כמות הידע שהיא צוברת, יוצרת ומפרסמת. למעשה, ניתן לראות את האוניברסיטה בתור בית חרושת למחקרים אקדמיים.

כאשר מעיפים מבט במאמרים אקדמיים, ניתן בהחלט לראות שרובם הגדול מאזכרים את המוסד הלימודי שממנו נוצר המאמר, ומוסד זה יהיה האוניברסיטה.

מכללה, לעומת זאת, הינה מוסד להשכלה גבוהה באותה המידה כמו אוניברסיטה, אך איננה ראשית להעניק תואר דוקטור, בשונה ממקבילתה. נקודת שוני נוספת באה לידי ביטוי בכך שמכללות שמות להן למטרה ללמוד ולהכשיר סטודנטים, במסגרת תחומים ממוקדים.

ניתן להבין מכך, כי האוריינטציה של המכללה הינה פרקטית, בעוד האוריינטציה של האוניברסיטאות הינה תיאורטית. האוניברסיטה מייצרת מחקר וחוקרים, המכללה מייצרת הזדמנויות תעסוקה.

ונשאלת השאלה: היכן כדאי ללמוד? ובכן, מכיוון שיוקרה קובעת סטנדרטים, העדיפות הינה לאוניברסיטאות, בשל העובדה שהן נחשבות למוסד אקדמי נחשב יותר מאשר מכללות.

מחד, אוניברסיטאות בארץ מהוות מקפצה לאוניברסיטאות בחו"ל, יוקרתיות יותר, אך מאידך יקר הרבה יותר ללמוד באוניברסיטה, מאשר ללמוד במכללה.

אז במה לבחור? זה תלוי, בסופו של דבר, בהעדפות האישיות שלכם. בחנו היטב את כל הנתונים, ואז קחו החלטה בנוגע למוסד בו תרצו ללמוד.

אם אתם צריכים מידע נוסף, פנו לייעוץ מקצועי והיעזרו בצוות המתמחה בסיוע לסטודנטים בכתיבת עבודות אקדמיות, וקבלו סיוע בכתיבת עבודה סמינריונית על הצד הטוב ביותר.

בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתוב/כתבי תגובה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: