אילו חיסונים כלבים צריכים לעשות באופן קבוע?

כל גור כלבים צריך לקבל חיסונים מתאימים לשם שמירה על הבריאות שלו. כלבים מטבע היותם נוברים ומרחרחים ולא ממש מודעים להרגלי היגיינה ושמירה על ניקיון. מה שחושף אותם כמובן לנגיפים ולחיידקים שונים. כדי למנוע מהם לחלות בכל המחלות אליהם הם נחשפים או עלולים להיחשף יש לחסן אותם בחיסונים הנדרשים. את החיסונים יש להתחיל מגיל צעיר בהתאם להנחיות. חיסון מביא לכך שבגופו של הכלב יתפתחו נוגדנים למחלות, מה שימנע ממנו לחלות. בעוד שיש חיסונים שמספיק לתת אותם לכלב פעם אחת, יש חיסונים שיש לתת אותם לכלב באופן קבוע.

החיסונים שיש לתת לכלב בקביעות

חיסון משושה הוא חיסון שניתן לכל גור כלבים, בהמשך ההמלצה היא לחסן את הכלב אחת לשנה בחיסון זה. כמו כן לגבי חיסון כלבת. זה חיסון שכל כלב צריך לקבל פעם בשנה. לגבי חיסון כלבת קיים חוק המגדיר כי כל כלב חייב לקבל את החיסון פעם בשנה, וזאת כדי להפחית את הימצאות המחלה ואת הסיכויים שכלב יחלה. החיסון המשושה כשמו הוא, מכיל בתוכו חיסון לשש מחלות, ביניהם ארבעה נגיפים ושני חיידקים. את החיסון המשושה נותנים לכלב בהיותו כבן חמישה שבועות, ובמהלך השנה הראשונה לחייו צריך הכלב לקבל לפחות שלוש מנות מהחיסון כדי להגיע לכמות נוגדנים יעילה.

לעומת זאת חיסון כלבת ניתן לכלבים החל מהגיעם לגיל שלושה חודשים.  את החיסון נותנים לכלב גם לפני שהוא עומד להיחשף לכלבים אחרים. אם מדובר על כלב שנחשף לכלבים באופן קבוע ועלול להידבק במחלה, הוא צריך לקבל בקביעות חיסון כלבת פעמיים בשנה. בצורה כזו מונעים את המחלה, ובמידה והוא כן יידבק – הוא יחלה בצורה קלה וקצרה יותר. למידע בנושא מנוי חיסונים לכלבים

יופי וטיפוח כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מבחן IELTS – מה זה אומר?
החלטתם לעבור להתגורר בקנדה לתקופה קצרה כדי לרכוש השכלה אקדמית שתפתח לכם מגוון אפשרויות תעסוקה בעתיד,...
קרא עוד »
יול 19, 2021
חינוך מוצלח
חינוך הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בחיים. חינוך מוצלח יכול לעצב את האישיות, הקריירה והאושר הכללי של...
קרא עוד »
נוב 25, 2022
13 שיטות בישול שכדאי להכיר
הכירו 13 שיטות עבור בישול מקצועי יותר. בנוסף, באתר אוכל זה החיים תמצאו שלל מתכונים עם שיטות הבישול...
קרא עוד »
יונ 01, 2023